Megjelent a Diskurzus 2013. évi 1. száma

A 2013. év nyarával együtt megjelent a Diskurzus 2013. évi 1. száma, mely elérhető honlapunkon a Diskurzus menüpontban.

A lapszám szerzői között a korábbi hagyományok és gyakorlat szerint elsősorban szakkollégistáink, valamint senior tagjaink és volt szakkollégistáink kaptak helyet tanulmányaikkal, melyeket a szakmai bizottság tagjai lektoráltak.

A 2013. évi 1. szám tartalma:

TANULMÁNYOK  (3)

Fehér Júlia: Az (el)fogyasztók védelme – a génmódosított élelmiszerek „viktimológiája” (3)
Kelemen Roland: A magyar alkotmánybíráskodás történeti áttekintése (12)
Pataki Márta: A családon belüli erőszak alakulása az ölési cselekmények tekintetében 1982 és 1995 között a Tatabányai Megyei Bíróság gyakorlatában (21)
Rácz Diána: Teljességi záradék, avagy egy angol ismerős befogadása a kontinentális jogrendszerbe (31)
Vulcz Lilla: Adalékok a globális fejlesztési támogatások és segélyezés kérdéséhez (36)

SZERZŐINKHEZ (A PUBLIKÁLÁS FELTÉTELI) (46)

TÁMOGATÓINK  (48)