20. ÉVFORDULÓ

A Batthyány Lajos Szakkollégium 2021-ben ünnepli fennállásának 20. évfordulóját. Ebből az alkalomból 2021. április 28-án egy online jubileumi rendezvény megszervezésére került sor, melyen a Szakkollégium volt igazgatói, egykori és jelenlegi tagjai, valamint meghívott vendégek (Dr. Lévayné Dr. Fazekas Judit a Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar dékánja, Dr. Kecskés Gábor tudományos és nemzetközi dékánhelyettes, Reiderné Dr. Bánki Erika oktatási dékánhelyettes) vettek részt.

Az esemény az alábbi program szerint zajlott le a Google Meet felületen:

17:00 Dr. Lévayné Dr. Fazekas Judit dékáni köszöntője

17:10 – 18:00 A Szakkollégium igazgatóinak beszámolója

Dr. Smuk Péter, igazgató 2002-2008.

Dr. Karácsony Gergely, igazgató 2008-2012.

Dr. Kálmán János, igazgató 2013-2016.

Dr. Keserű Barna Arnold, igazgató 2016-2019.

Dr. Király Péter Bálint, igazgató 2019-től

18:00-tól Kötetlen beszélgetés, kérdések

Plakát-page-001 (7).jpg

A rendezvény felvezetéseként Dr. Lévayné Dr. Fazekas Judit, a Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar dékánja mondott köszöntőjében kiemelte a Szakkollégium ’tartását’, mely szerint az elmúlt húsz évben a Szakkollégium számos tehetséges hallgatót segített egyetemi útja során, löketet adva ezzel a későbbi karrierhez. Dékán Asszony továbbá kitért a Jogi Kar és a Szakkollégium erős kötelekére, mely együttműködés kölcsönösen segít a fejlődésben, a kiemelkedésben, valamint a két intézmény státuszának erősödésében. A jubileumi rendezvényen ezt követően a Szakkollégium egykori igazgatóinak tolmácsolásában felelevenítésre kerültek a Szakkollégium létrehozásának körülményei, valamint az elmúlt 20 év legszebb, legviccesebb emlékei, s a két évtized alatt leküzdött nehézségek is. A múltidézés minden résztvevőben az együvé tartozás érzését erősítette, mely ezáltal egyrészt méltó keretek közé helyezte a Szakkollégium elmúlt két évtizedét, másrészt pedig szilárd alapot szolgáltatott az elkövetkező évtizedekhez.

Ezúton is hálásan köszönjük Mindenkinek, aki közreműködésével hozzájárult a rendezvény sikeréhez!

Képernyőfotók a rendezvényről:

144.jpg   285.jpg

390.jpg   414.jpg

594.jpg   681.jpg

712.jpg   8.jpg

A program az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett Nemzeti Tehetség Program keretében az NTP-SZKOLL-20-0045 kódszámú pályázati támogatásból valósult meg.

ntp_logo_color.png

letöltés.png