Nemzeti Tehetség Program 2021/22.

A Batthyány Lajos Szakkollégium 1.180.000 Ft összegű támogatásban részesült a Nemzeti Tehetség Program keretében.

Pályázati azonosító: NTP-SZKOLL-21-0048

ntp_logo_color.png

letöltés.png

emberi_eroforrasok.jpg

A Miniszterelnökség megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő (https://emet.gov.hu/) által meghirdetett Nemzeti Tehetség Program A szakkollégiumok tehetséggondozó programjainak támogatása (NTP-SZKOLL-21) című pályázata keretében 1.180.000 Ft összegű támogatásban részesítette a Szakkollégiumot (Pályázati azonosító: NTP-SZKOLL-21-0048).

A költségvetési támogatás felhasználásának kezdő időpontja: 2021. július 1., véghatárideje pedig: 2022. június 30.

A pályázati program részletesen itt olvasható.

A támogatási összegből az alábbi vállalások valósulnak meg:

Kötelező vállalások:

- Félévenként két, 15 órás szakkurzus a szakkollégisták számára, az adott szakterület elismert jogászainak bevonásával (részletek a blszk.sze.hu Tudományos élet - Szakkurzusok fül alatt)

- Mondd el a véleményed! esszépályázat a középiskolások számára (részletek a blszk.sze.hu Középiskolásoknak és gólyáknak - Mondd el a véleményed! esszépályázat fül alatt)

- Történelem Érettségi Felkészítő Kurzus az érettségi előtt álló középiskolások számára (részletek a blszk.sze.hu Középiskolásoknak és gólyáknak - Történelem felkészítő fül alatt)

Szabadon választott vállalások:

- Hallgatói Konferencia keretében előadási lehetőség biztosítása a szakkollégisták számára (részletek a blszk.sze.hu Tudományos élet - Hallgatói konferenciák fül alatt)

- Szakkollégisták részvétele az egyetemi TMDK fordulón (részletek a blszk.sze.hu Tudományos élet - TDK-OTDK eredmények fül alatt)

- Két vitaest szervezése az adott szakterület elismert jogászainak bevonásával (részletek a blszk.sze.hu Tudományos élet - Vitaestek fül alatt)

- Kiadványok megjelentetése: Mondd el a véleményed esszékötet, Diskurzus 2021/1. és 2021/2. szám, Optimi Nostri kötet, Batthyány Műhelytanulmányok 2021/1. és 2021/2. kötete, vitaestek előadásaiból szerkesztett kötet. (részletek a blszk.sze.hu Kiadványok fül alatt)