X. évfolyam - 2020

Diskurzus

X. évfolyam - 2020

2020/1. szám (letöltés egyben)

BECK JUDIT | A közerkölcsi klauzulák régen és ma (3)

FRANK MÁTÉ | A szoftvervezérelt orvostechnikai eszközök és a polgári jogi felelősség kapcsolódási pontjai (9)

DR. KIRÁLY PÉTER BÁLINT | Az okos szerződések helye a jogrendszerben (17)

NÉHER DÓRA | A kábítószerrel visszaélés contra állami büntetőigény, különös tekintettel az új pszichoaktív szerek problémakörére (29)

RADICS KATALIN ADÉL | Dash Cam-ek itthon és Európában (37)

VEREBÉLYI VIKTÓRIA | A dohánytermékek reklámtilalma és az egységes csomagolás követelménye hazánkban (49)

2020/2. szám (letöltés egyben)

ELEKES DÓRA | Gyermekmunka a hosszú 19. században Angliában (3)

HÉVÍZI ENIKŐ | A kényszergyógykezelés és annak gyakorlati problémái (9)

MIHÁLY LAURA DOMINIKA | A médiamegosztó portálok terrorista tartalmaival szembeni fellépés külföldi és hazai jogi eszköztára I. rész (19)

SZABÓ LÍVIA | Az Intel-ügy tanulságai kereskedelmi jogi és versenyjogi szempontból – Az FMCG szektor vonatkozásában (25)

SZABÓ TAMÁS | 3D-nyomtatott fegyverek a jog nézőpontjából (32)

A folyóirat a 2020/21. tanévben az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett Nemzeti Tehetség Program keretében az NTP-SZKOLL-20-0045 kódszámú pályázati támogatásból valósult meg.