Tehetségnap

2021. április 6-án, 19:30 órakor a Batthyány Lajos Szakkollégium, valamint a Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar szervezésében került megrendezésre a DFK Tehetségnap, melyet a járványügyi helyzetre tekintettel online módon, a Google Meet felületen tartottunk. A rendezvény célja a XXXV. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára kvalifikációt szerzett hallgatók versenyre történő felkészítése volt.

A rendezvényen három szekcióban az alábbi előadások hangzottak el:

Nemzetközi jogi és EU jogi szekció

Beck Judit: A közerkölcsi klauzulák az EU és a WTO gyakorlatában

Preisinger Nikoletta: A gyermek jogairól szóló egyezmény magyarországi érvényesülése: lehetséges fejlődési irányok

Senviczki Ákos: A repülés biztonságának nemzetközi jogi szabályozása

Verebélyi Viktória: Szuverenitás és hatáskörök,avagy az alkotmányos identitás egyes kérdései az Európai Unióban

Büntetőjogi szekció

Biczi Dorottya: Pénzre válthatók-e az emberi jogok? A fogvatartottak életkörülményeinek szabályozásai és azok változásai hazánkban

Kovács Réka: A jogos védelem: a laikusok jogismerete és a hatályos szabályozás diszkrepanciája

Mihály Laura Dominika: A médiamegosztó portálok terrorista tartalmaival szembeni fellépés külföldi és hazai jogi eszköztára

Néher Dóra: A jogi személyek büntetőjogi megfelelésének aktuális kérdései

Jogtörténeti, munkajogi és közigazgatási jogi szekció

Barták Áron: A magánmunkáltató kártérítési felelősségére vonatkozó szabályok összehasonlító elemzése

Elekes Dóra: A mozi jogi szabályozása Magyarországon a 20. század első évtizedeiben

Hosszú-Bozzay Enikő: A Munka Törvénykönyve rendelkezéseitől való eltérés lehetősége a veszélyhelyzet alatt

Szabó Tamás: 3D-nyomtatott fegyverek a jog nézőpontjából

A konferencia kiváló lehetőséget nyújtott a hallgatóknak arra, hogy az OTDK forduló előtt kipróbálhassák az online térben történő szereplést, s ezzel tapasztalatot szerezzenek az éles megmérettetés sikeres teljesítéséhez. Az előadások egytől egyig magas színvonalúak voltak, az előadóknak ezúton is szívből gratulálunk!

A rendezvény plakátja és programja:

Plakát45.jpg  Tehetségnap 2. oldal.jpg

Képernyőfotók a Tehetségnapról:

1.jpg

2.jpg

4.jpg

A Szakkollégium működését a 2020/21. tanévben az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett Nemzeti Tehetség Program NTP-SZKOLL-20-0045 kódszámú pályázata támogatta.

ntp_logo_color.png

letöltés.png