Vitaest 2020/21. tanév ősz

2020. november 26-án, csütörtökön 16:00-tól a Batthyány Lajos Szakkollégium Vitadélutánt szervezett A jogi szabályozás kihívásai a XIX-XX. században címmel. A program a járványügyi helyzetre tekintettel online formában, Google Meet-en keresztül került lebonyolításra.

A program során az alábbi előadásokra került sor:

Jogtörténet:

Dr. Mezey Barna: Szokásjog, törvény, kodifikáció

Dr. Barna Attila: Modernizáció és jogalkotás - Szokásjog kontra kodifikáció a 19. századi hazai büntető-jogalkotásban

dr. Kelemen Roland: A polgári állam reakciója a biztonsági kihívásokra: a kivételes hatalom szabályozása

Nemzetközi és EU jog:

Dr. Ganczer Mónika: Állampolgársági kérdések a trianoni békeszerződés után

Dr. Kecskés Gábor: Intelligens rendszerek nemzetközi közjogi kontextusa

Dr. Horváthy Balázs: A nemzetközi kereskedelmi jog kihívásai

Dr. Knapp László: Az Európai Unió immunitása

Vitaest 1 plakát.jpg

Az előadók kivétel nélkül színvonalas, érdekes előadásokat tartottak, melyet mi sem bizonyít jobban, minthogy a résztvevők számos kérdést, észrevételt intéztek az előadókhoz. Ennélfogva a vitadélután rendkívül sikeres programnak tekinthető.

Előadóinknak ezúton is nagyon köszönjük az izgalmas, elgondolkodtató előadásokat!

Képernyőfotók a rendezvényről:

148.jpg   3.jpg

4.png  261.jpg

A vitadélután lebonyolítása az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett Nemzeti Tehetség Program keretében az NTP-SZKOLL-20-0045 kódszámú pályázati támogatásból valósult meg.