Vitaest 2020/2021. tanév tavasz

2021. április 20-án és 27-én 16:00-tól a Batthyány Lajos Szakkollégium két szekcióban Vitadélutánt szervezett A jogi szabályozás kihívásai a XXI. században címmel. A programok a járványügyi helyzetre tekintettel online formában, Google Meet-en keresztül kerültek lebonyolításra.

Április 20-án Fintech témakörben az alábbi előadásokra került sor:

Dr. Halász Zsolt Ákos: Virtuális pénzek - EU szabályozási javaslatok

Dr. Erdős Gabriella: A digitális gazdaság jövedelem-adóztatásának kihívásai

Dr. Király Péter Bálint: A digitális jegybankpénz: a monetáris politika jövője?

A rendezvényen Dr. Glavanits Judit is közreműködött volna, azonban egyéb elfoglaltságai miatt Tanárnő végül nem tudta megtartani az előadást.

Plakát.jpg

Képernyőfotók a rendezvényről:

259.jpg   335.jpg

5.jpg   6.jpg

Április 27-án Technológia és jog témakörben az alábbi előadásokra került sor:

Dr. Bartkó Róbert: A számítástechnika szerepe az új büntető eljárási törvényben

Dr. Lévayné Dr. Fazekas Judit: Az önvezető mobilitás  jogi kérdései, különös tekintettel a magánjogi aspektusokra

Dr. Karácsony Gergely: A mesterséges intelligencia alapú távoli azonosító rendszerek (arc- és testfelismerés, stb.) alkalmazásának jogi kérdései

Dr. Keserű Barna Arnold: A mesterséges intelligencia polgári jogi kérdései

Plakát53.jpg

Képernyőfotók a rendezvényről:

125.jpg   321.jpg

683.jpg   7.jpg

Az előadók kivétel nélkül színvonalas, érdekes előadásokat tartottak, melyet mi sem bizonyít jobban, minthogy a résztvevők számos kérdést, észrevételt intéztek az előadókhoz. Ennélfogva a vitadélután rendkívül sikeres programnak tekinthető.

Előadóinknak ezúton is nagyon köszönjük az izgalmas, elgondolkodtató előadásokat!

A vitadélutánok lebonyolítása az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett Nemzeti Tehetség Program keretében az NTP-SZKOLL-20-0045 kódszámú pályázati támogatásból valósult meg.

ntp_logo_color.png

letöltés.png